V špeciálnych dieloch sa vystriedali ľudia z prostredia basketbalu. Komplexné rozhovory s hráčmi, funkcionármi, trénermi, agentami, prakticky kýmkoľvek kto sa mihol okolo basketbalu.  

S Matějom sme prebrali jeho basketbalové začiatky v Ostrave a presun k profesionálnemu basketbalu v Nymburku. Bližšie sme sa porozprávali o jeho rozhodnutí presunúť sa na rok na americkú univerzitu Dayton a následný návrat do Česka do tímu Tuři Svitavy. Takisto sme prebrali jeho aktuálny angažmán v Dečíne.

V dnešnom podcaste bol mojím hosťom tréner s 30 ročnou praxou, Jan Slowiak. S pánom Slowiakom sme v prvej časti chronologicky prešli jeho trénerskú kariéru, či už v Prahe, Liberci, či v Pardubiciach. Takisto sme prediskutovali jeho prácu s mládežou, či už v Prahe alebo neskôr pri českých mládežníckych reprezentácií. V druhej časti som dostal odpoveď na mnoho otázok, ohľadom trénovanie.

So Šimonom sme prebrali jeho prechod do Španielskej Zaragozy v mladom veku. Aké boli jeho prvé pocity a dojmy z mládežníckeho basketbalu v španielsku? Takisto sme sa rozprávali aj o tom akých trénerov a hráčov postretával na svetových a európskych kempoch. Jeho profesionálna kariéra začala vo Svitavách a pokračovala v Basket Brno, takže sme samozrejme nemohli vynechať ani túto časť.

S Peťom sme sa rozprávali o jeho neskorých basketbalových začiatkoch vo Svite. Prebrali sme skúsenosť so slovenskou ligou práve vo Svite, Interi Bratislava, Handlovej či Košiciach. Dostal som odpoveď na otázky ohľadom jeho pôsobenia v Srbsku, Bulharsku, či v Spojených Arabských Emirátov. Peťo aktuálne oblieka dres Královských Sokolov v Hradci Králové a predtým vystriedal v Čechách dres Brna, Nového Jičína, USK Praha alebo Dečínu

S Rišom sme sa rozprávali o jeho začiatkoch v Košiciach, postupnom presune do extraligy, či už v drese Nitry, Banskej Bystrice alebo Prievidze. Takisto sme prebrali aktuálne pôsobisko na Interi a tohtoročné ambície. Nezabudli sme ani na zážitky z národného dresu. 

 

Moderátor podcastu

Kontakt

Telefón

0910677882

Email

druhalajnapodcast@gmail.com