Čo to je „Olympiáda s Lajnou“?

V súvislosti s Olympiádou v Tokiu, prichádza nový projekt v ktorom zhrnieme každý hrací deň olympiády spolu s hosťami.

Koho budeme počuť ?
Moderátorom podcastu bude Ľuboš. Sprevádzať ho bude pri každom podcaste človek priamo zo Slovenského resp. Českého basketbalového sveta. 

Kedy a Kde nájdem Olympiádu s Lajnou?
Na všetkých podcastových platformách (Anchor, Apple Podcast, Spotify…) od 23.7 do 9.8!

 

 

V poslednom olympískom podcaste sme s Kikom zrhnuli všetko čo nás zaujalo na olympiáde v Tokiu. Takisto sme zrekapitulovali pôsobenie jednotlivých tímov a hráčov a vytvorili sme dve najlepšie päťky turnaja. Kto sa tam dostal a kto naopak nie?

Posledný hrací deň mi pomohol zhrnúť hráč z Northern Kentucky Norse, David Böhm. Nakoniec sa v súboji o bronzovú medailu tešili viac Austrálčania a to hlavne zásluhou 42 bodového Pattyho Millsa. Súboj o zlato bol veľmi vyrovnaný ale nakoniec sa favorizovanému tímu USA podarilo Francúzom vrátiť porážku.

Predposledný hrací deň nám priniesol relatívne vyrovnané dve štvrtiny prvého zápasu medzi Austráliou a USA, napokon ale v tretej štvrtine USA dokázala svoju dominanciu. Druhý zápas patrí zatiaľ medzi najlepšie a najvyrovnanejšie zápasy na olympiáde. Nakoniec rozhodol blok Nicolasa Batuma a Francúzi zvíťazili o jediný bod!

V dnešnom podcaste sme s Kikom prebrali štvrťfinálové zápasy. V prvom sa stretli Slovinci a Nemci a dopadlo to veľmi jednoznačne pre celok Slovinska. V zápase Španielska a USA sa stretli dva super celky ale bohužiaľ pre Španielov, to bolo relatívne jendoznačne víťazne pre USA. Jednoznačne najvyrovnanejší zápas bol medzi dvoma európskymi susedmi, v ktorom absolutne nič nechýbalo. Nakoniec však postúpili favorizovaný Francúzi. Posledný zápas bola absolútna dominancia Austrálie a my už sa tešíme na semifinále.

V dnešnom dieli bol mojím hosťom Milan Stehura z agentúry PPG octagon. Šiesty hrací deň začal súbojom o posledné postupové miest medzi skúsenou Argentínou a domácim Japonskom. Nakoniec sa z postupu tešila Argentína. Druhý zápas bol naopak súbojom o prvé miesto, z ktorého víťazne vyšli Slovinci najmä vďaka kolektívnemu výkonu. 

V dnešnom podcaste sme spolu s Jánom Slowiakom a Borisom Bojanovským prebrali posledné vystúpenie Českého tímu na olympiáde. Bohužiaľ, sa im nepodarilo poraziť výber Spojených Štátov Amerických a lúčia sa s olympiádou. Druhý zápas skupiny dopadol predvídateľným víťazstvom Francúzska nad Iránom. V skupine B sa nakoniec postupuje z troch miest a tým pádom uvidíme vo vyraďovacích súbojoch Taliansko, Nemecko a aj Austráliu.

Prvý z dnešných hostí bol človek, čo sa už v olympiáde s Lajnou objavil, Jakub Merešš, a druhým hosťom bol hráč Handlovej, Roman Skvašík.

Druhé dominantné víťazstvo Slovinska a druhý skvelý výkon Luku zaručil postup Slovinska zo skupiny. Španieli si aj v druhom zápase skupiny poradil relatívne jednoznačne a skúsene s Argentínou, ktorú čaká boj o postup. Kto bude nakoniec postupovať z trojice Nemecko, Česko a práve Argentína? Čo potrebujú Česi na víťazstvo proti USA?

Tretí hrací deň nám ponúkol atraktívny zápas medzi Nigériou a Nemeckom, v ktorom rozhodli skúsenosti Nemeckého tímu, ktorý v poslednej štvrtine presunul misky váh na svoju stranu. Takisto vyrovnaný zápas bol duel Talianska a Austrálie. Nakoniec sa Austrálií podarilo vyhrať aj bez nadpriemerného výkonu Pattyho Millsa. Zápas medzi Iránom a USA ukázal kvalitatívny rozdiel medzi oboma tímami a posledný dnešný duel patril Česku a Francúzsku. Francúzi takticky zvládli lepšie tento duel a nakoniec sa tešili z 20 bodového víťazstva. 

Druhý hrací deň sa niesol na vlne európskych víťazstiev. Najprv porazili v historickým výkonom Slovinci favorizovaných Argentínčanov a v druhej polovici dňa si skúsení Španieli profesorsky poradili s domácim Japonskom. 

Hneď prvý deň na olympiáde sa zrodilo prekvapenie, keď najväčší favorit turnaja, USA, prehral proti Francúzom. Nezabudli sme prebehnúť ani zápas naších západných susedov proti Iránu a veľmi zaujímavý záver zápasu Taliansko a Nemecko. Posledným dnešným zápasom bol duel Austrálie a Nigérie, v ktorom favorizovaná Austrália nezaváhala. 

V nultom dieli, jedinečného projektu Olympiáda s Lajnou, sme spoločne zhrnuli všetko čo očakávame od basketbalovej časti Olympiády. Ktorá skupina je najkvalitnejšia? Dokážu Španieli zopakovať úspech z Majstrovstiev Sveta? Vyhrajú Američania štvrtú zlatú medailu? 

Moderátor podcastu

Kontakt

Telefón

0910677882

Email

druhalajnapodcast@gmail.com