Off The Bench

„Off The Bench“ je podcastový formát, v ktorom účinkujú Kiko, tréner Ján Slowiak a množstvo ďalších ľudí pohybujúcich sa okolo basketbalu. Podcast postupne zanalyzuje všetky prvky basketbalu ako takého a pokúsi sa priblížiť fungovanie klubov a tréningovú prípravu na profesionálnej úrovni bežným fanúšikom. Bude sa venovať kľúčovým postavám veľkého basketvalu od hráčov, trénera a jeho asistentov až po skautov, manažérov a agentov.

V štvrtej epizóde „Off The Bench“ sa dozviete niečo nové o obrane. Povenovali sme sa základným prvkom a princípom defenzívy, zónovej obrane, pressingom a aj tomu, kedy a ako učiť obranu v mládeži. Rozobrali sme pozitívny či negatívny vplyv jednotlivca na tímovú obranu a takisto to, čím je hráč pre trénera cenný.

 

V treťom dieli Kiko spolu s Honzom riešili vzťah rozhodcu s trénerom. Na úvod prebrali fauly, ich kontrolu a taktizovanie v tejto oblasti. Neskôr sa dostali k posudzovaniu rozhodcov a porovnali ich úroveň v Čechách a na Slovensku. Podrobne sa povenovali aj komunikácii medzi trénerom a rozhodcom, vytváraniu tlaku na rozhodcu či trendu technických chýb v posledných rokoch.

V druhom dieli „Off The Bench“ sa Kiko a Honza venovali pivotom. Zhodnotili transformáciu ich hry z minulosti do súčasnosti a vymenovali najdôležitejšie zručnosti plnohodnotného pivota, k čomu Honza pridal zaujímavé príhody zo svojej trénerskej kariéry. Páni sa pozreli aj na konkrétnych hráčov, poukázali na výnimočnosť a univerzálnosť Edyho Tavaresa či rozohrávačske kvality Draymonda Greena. V podcaste zazneli aj ďalšie mená z rôznych basketbalových úrovní ako Michael Fusek, Bam Adebayo, Jan Veselý alebo Sertac Sanli.

V prvej epizóde Off the bench sa Kiko a Honza venovali timeoutu. V podcaste porovnali výhodu zásahu trénera do zápasu v basketbale s ostatnými športami, povenovali sa dôležitosti timeoutu v mládeži a nezabudli aj na oddychové časy v kľúčových minútach vyrovnaných zápasov. V podcaste sa dozviete, aké tri typy timeoutov používa tréner Slowiak a taktiež aj to, prečo by timeouty mal viesť hlavný tréner a nie hráči.

Moderátor podcastu

Kontakt

Telefón

0910677882

Email

druhalajnapodcast@gmail.com